DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

STATYSTYKA

DZIŚ 68

WCZORAJ 86

TYDZIEŃ 418

MIESIĄC 1976

WSZYSTKIE 92299

Artykuły

Zespół MUZA

Zespół Wokalny Muza -prowadzenie

Działalność Zespołu została zawieszona

Instruktorem zespołu jest mgr Barbara Szelągowska

Manager zespołu -Tomasz Skibiński tel.514 962 128
_____________________________________________

 

2016
 

03.12.2016 - "Rozśpiewane Dzieciki IX Edycja - teksty Jacka Cygana- Wąbrzeski Dom Kultury.

25.06.2016 - XVIII Festiwal Młodych Talentów "Zostań Gwiazdą" I miejsce

19.06.2016 - Nagroda Burmistrza za całoroczne osiągnięcia.

23.04.2016 - GRAND PRIX - XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej
                    "Wesoła Nutka"

16.01.2016 - NAGRODA - Miejsko-Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

"Do szopy hej pasterze" Aleksandrów Kujawski 2016r.

 

 

___________________________________________________________________

24 listopada 2015

XIV Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej
Zespół Muza zajął III miejsce w kategorii Zespołów w kategorii wiekowej: szkoły podstawowe.

GRATULUJEMY.

fot.Tomasz Skibiński


__________________________________________________________________________________

Czerwiec upływa pod znakiem niezwykle cennych doświadczeń i osiągnięć dla zespołów wokalnych z Miejskiego Centrum Kultury. Wokalistki i wokaliści pod czujnym okiem Barbary Szelągowskiej i Tomasza Skibińskiego zdobywają kolejne laury. I tak, chwaląc się za Barbarą Szelągowską, która poinformowała nas o tym, śpieszymy z bardzo dobrymi informacjami:

 

- 13 czerwca zespół Muza uczestniczył w konkursie "Doreminki 2015 "- organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku. Był to konkurs piosenki dla szkół podstawowych i przedszkoli. W kategorii zespołów Muza zajęła 2 miejsce. Z kolei dla Pauliny Paczkowskiej ten konkurs zakończył się indywidualnym sukcesem. Paulina wyśpiewała pierwsze miejsce.

 

- 13 czerwca odbyły się przesłuchania konkursowe  Kujawsko- Pomorskiego Finału Konkursu  "Debiut 2015".  Miejskie Centrum Kultury reprezentowała  solistka z zespołu Gama - Klaudia Kordubska, która na "Debiut 2015" otrzymała w marcu bilet kwalifikacyjny podczas Międzywojewódzkiego Konkursu "Kolorowy Mikrofon " w Radziejowie. 

 

Podczas konkursowego finału w Muszli Koncertowej w Ciechocinku Klaudia wyśpiewała 3 miejsce.

 

Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

tekst. Arkadiusz Gralak

 

 

_____________________________________________

25.04.2015-XIX WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ I TURYSTYCZNEJ

 

 „WESOŁA NUTKA”

 

 ORGANIZATOR KOMENDA HUFCA ZHP w ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM

 

 WSPÓŁORGANIZATOR Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim


Zespół Muza zajął 1 miejsce w kategorii zespołów.

W kategorii solistów Paulina Paczkowska zajęła 2 miejsce w kat 1,
Daria Szudzik - 3 miejsce w 2 kategorii.

__________________________________________________________________________________

"Kolorowy Mikrofon" szczęśliwy dla wokalistów z Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim.

 Miło nam poinformować, iż w  niedzielę 22 marca br. w Radziejowie zespół wokalny Muza zajął 1 miejsce w kategorii zespołów w Międzywojewódzkich prezentacjach "Kolorowy Mikrofon".  Natomiast solistka Kalaudia Kordubska  z zespołu Gama otrzymała bilet do kujawsko - pomorskiego finału Debiut 2015. Warto odnotować, jak podaje Barbara Szelągowska - Instruktor muzyczny MCK i opiekun zespołów wokalnych, że w czasie tego wydarzenia na scenie stanęło ponad 70-ciu wykonawców. Serdecznie gratulujemy.Arkadiusz Gralak

 

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury

 

w Aleksandrowie Kujawskim.
 

 

 13 stycznia 2015 r.w Nakle n/Notecią odbył 3 Wojewódzki konkurs kolęd i pastorałek. Dwie wokalistki z Zespołu Muza zdobyły 3 miejsca w swoich kategoriach.

Kinga Lorenc- w kat szkoły podst. i Daria Szudzik w kat. gimnazjum.

 

 

"Muza" zespołowo i Julia Kapica indywidualnie nie zawiodły podczas XIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w Warszawie.

Od 22 listopada do 26 listopada br. w Centralnej Bibliotece Wojskowej odbyły się eliminacje do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej. Wzięło w nich udział 321 uczestników z całego Kraju. Jury w składzie: Przewodnicząca: Pani Danuta Nagórna (aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie), Ewa Makomska (aktorka), Adam Biedrzycki (aktor), Jerzy Molga (aktor) po wysłuchaniu uczestników przyznało nagrodę i wyróżnienie podopiecznym mgr Barbary Szelągowskiej, nauczycielki muzyki i instruktorki muzycznej w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Managerem zespołu "Muza" jest Tomasz Skibiński.

Zespół "Muza" w kategorii zespołów – szkoły podstawowe otrzymał nagrodę za zajęcie II miejsca. Wykonał utwór "Zagrajcie nam dziś wszystkie dzwony". Zespół wsytąpił w składzie: Mikołaj Gawroński, Alicja Banasiak, Melania Migdalska, Ewa Izydorczyk, Paulina Paczkowska, Anna Rauchfleisz, Daria Szudzik, Julia Paczkowska i Kinga Lorenc.

Natomiast nagrodę indywidualną w spostaci wyróżnienia otrzymała Julia Kapica za utwór "Biały krzyż".

Nagrody odebrano w dniu 8 grudnia br. podczas gali w Centralnej Bibliotece Wosjkowej w Warszawie.

Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. To wspaniała promocja dla Miasta, instytucji a także sukces w wymiarze osobistym Barbary Szelągowskiej i Tomasza Skibińskiego oraz Ich podopiecznych. Nie mniej; jak zwykle w takich sytuacjach bywa, nie dalibyśmy rady zorganizować wyjazdu do Warszawy, gdyby nie wsparcie życzliwych nam ludzi. Dziękujemy dr Andrzejowi Cieśli – Burmistrzowi Miasta Aleksandrowa Kujawskiego, Centrum Odchudzania Mirosław Gołębiewski, Tomaszowi Skibińskiemu – Radnemu Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego i Rodzicom wykonawców.

Mam nadzieję, że kolejne sukcesy wykonawców szlifujących swoje umiejętności w murach Miejskiego Centrum Kultury przyciągną mecenasów kultury i pomogą nam przeżywać więcej takich wspaniałych chwil.

Arkadiusz Gralak

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury

w Aleksandrowie Kujawskim

 

 

22.11.2014 występ Zespołu "MUZA" z MCK w XIII Ogólnopolski Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej
w Stulecie Legionu Czynu Niepodległościowego organizowanym przez Związek Piłsudczyków, Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

 Jury: Ewa Makomska, Danuta Nagórna, Adam Biedrzycki, Jerzy Nolga, Antoni Piekałowicz.

 Zespół zaśpiewał piosenkę pt. "Zagrajcie nam srebrne dzwony" i zdobył największe brawa od publiczności. Czekamy na wyniki obrad jury.

 


W XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej i Żołnierskiej organizowanym przez Związek Piłsudczyków pod Patronatem Pani Karoliny Kaczorowskiej - Małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, odbywającym się przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wzięło udział na etapie szkolnym (według informacji nadesłanych przez placówki oświatowe) tysiąc trzysta osiemdziesiąt jeden osób.   
W eliminacjach ogólnopolskich odbywających się w dniach 22-26 listopada 2014 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej wzięło udział 321 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne z całego kraju oraz zespoły artystyczne reprezentujące placówki kulturalne.

Jury w składzie: Danuta NAGÓRNA – przewodnicząca, aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie  Ewa MAKOMASKA - aktorka Teatru Polskiego w Warszawie  Adam BIEDRZCYKI – aktor Teatru Polskiego w Warszawie  Jerzy MOLGA - aktor scen warszawskich, filmu i telewizji Jakub KALISZ – sekretarz jury, członek Rady Programowej Związku Piłsudczyków  Jan Józef KASPRZYK – prezes Związku Piłsudczyków  Antoni PIEKAŁKIEWICZ – członek Rady Programowej Związku Piłsudczyków  Jakub RADZIĘTA – historyk, członek Rady Programowej Związku Piłsudczyków

W KATEGORII ZESPOŁÓW   postanowiło przyznać: 
II  miejsce

Zespół Wokalny Muza z Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim w składzie:  Mikołaj GAWROŃSKI, Alicja BANASIAK, Melania MIGDALSKA,  Ewa IZYDORCZYK,  Paulina PACZKOWSKA,  Anna RAUCHFLEISZ, Daria SZUDZIK,  Julia PACZKOWSKA,  Kinga LORENC.

 

 

NAGRODY BURMISTRZA czerwiec 2014 dla Muzy

 

Zespół Muza i Zespół Gama wraz z dr Andrzejem Cieślą - Burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego i Instruktorką Barbarą Szelągowską.

fot. Wanda Wasicka

TOP